II etap „Kulturówki”

Za nami drugi etap XIX Konkursu Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych. Uczniowie z 7 siemianowickich szkół podstawowych (SP1,3,5,6,11,13,16) zmierzyli się z 66 pytaniami dotyczącymi kultury, tradycji, historii krajów anglojęzycznych. Pytania  sprawdzały również wiedzę współczesną. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Rzepecka (klasa 7c), Amelia Brodkowicz (klasa 7b) i Alicja Kobryn (klasa 7b). Test nie należał do łatwych, a konkurencja była duża. Gratulujemy ogromnej wiedzy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom!

W przerwie konkursu uczniowie spotkali się z panią Katarzyną Szyper, autorką wielu publikacji oraz bloga, który jest cennym źródłem informacji dla wielbicieli kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Pani Kasia ciekawie opowiadała o swoich doświadczeniach z podróży po Stanach Zjednoczonych.