O Konstytucji 3 Maja wiemy dużo

31.03.2021 r. odbył się międzyszkolny konkurs „Pierwsza europejska Ustawa Rządowa”. W tym roku ze względu na pandemię uczestnicy odpowiedzi udzielali online. Został on przygotowany przez p. Aleksandrę Tomanek, p. Bogusława Zgodę i p. Beatę Oparę-Naczyńską. Miał on na celu m.in. uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Młodzież  zmierzyła się z 30. pytaniami, które dotyczyły Sejmu Wielkiego, Konstytucji 3 Maja, konfederacji targowickiej i wojny 1792r. W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich nr 1, 5, 11,13, 20 i  3. Najlepiej z pytaniami poradził sobie przedstawiciel  SP13 – Kacper Kinel. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica z SP13  – Martyna Szurek, na trzecim z SP3 – Natalia Rzepecka.

Serdeczne gratulacje.