Plebiscyt, powstanie, konkurs

W kwietniu bieżącego roku odbył się online Konkurs Międzyszkolny „ Siemianowice Śląskie- miasto Wojciecha Korfantego” zorganizowany pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli historii z II LO im. Jana Matejki oraz SP3 we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Siemianowic Śląskich.
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: : Monika Pojda – Dziekońska – zastępca dyrektora Siemianowickiego Centrum Kultury, Wojciech Grzyb – dyrektor Muzeum Miejskiego, Jan Pres – przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Siemianowic Śląskich, oraz Beata Gałecka – radna miasta Siemianowice Śląskie.
Uczniowie świetnie poradzili sobie z 50. pytaniami, które dotyczyły życia i działalności Wojciecha Korfantego oraz plebiscytu na Górnym Śląsku i III Powstania Śląskiego. W konkursie wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik konkursu odpowiadał na te same pytania, a punkty drużyny zostały zsumowane. Naszą placówkę reprezentowały: Natalia Rzepecka i Judyta Polok. Przedstawicielki naszej szkoły zajęły III miejsce. Wyprzedziła nas drużyna z SP 13, na II miejscu uplasowali się uczniowie z SP6.
Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursie towarzyszącym – plastycznym: Korfanty w oczach uczniów lub Powstania w oczach uczniów. II miejsce zajęła uczennica z klasy VI b – Roksana Borszcz, a III z tej samej klasy Bartosz Leszek.
Serdeczne gratulacje!
Pokaż zdjęcia