Sobotnia wizyta w Planetarium

W sobotę 24.09.2022 r. uczniowie klas V b, VI b i goście z VII a  wraz z opiekunami wybrali się do Planetarium Śląskiego. Na miejscu uczestnicy wycieczki obejrzeli seans pt.„ Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Podczas pokazu śledzili przygody  Bereniki i Jurka, którzy zgubili się w Parku Śląskim. Dzieci w czasie wędrówki trafiły pod Planetarium Śląskie, którego budynek zamienił się w statek kosmiczny. W podróży w stronę komety rodzeństwu towarzyszył Mikołaj Kopernik, który opowiadał o gwiazdozbiorach, planetach, ciałach niebieskich. Wizyta w Planetarium dostarczyła dzieciom dużo pozytywnych wrażeń. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mieli okazję w ciekawy sposób poznać i zrozumieć zagadnienia z zakresu astronomii.