Uczciliśmy pamięć o patronie roku 2024, wybranym przez Sejm – Romualdzie Traugutcie!

14.03.2024 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs  „ Romuald Traugutt i Powstanie Styczniowe”.  Miał on  na celu m.in. upamiętnienie  160. rocznicy śmierci  Romualda Traugutta. Brała w nim udział młodzież  z klas siódmych i ósmych siemianowickich szkół – SP1, SP3, SP5  SP11, SP20. Młodzież zmierzyła się z 25. pytaniami, które dotyczyły życia, działalności dyktatora oraz trzeciego w historii Polski ważnego zrywu narodowego – Powstania Styczniowego z lat 1863-1864. Zadania były zróżnicowane, polegały na wyborze właściwej odpowiedzi, uzupełnianiu zdań, rozpoznaniu dyktatorów powstania itd.  Najlepiej poradziła sobie przedstawicielka  SP1 – Hanna J. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica  z SP3  – Julia G. , na trzecim z SP11 – Paweł Z.

Serdecznie gratulujemy!