O Wybickim, hymnie państwowym wiemy dużo!

10.03.2022 r. odbył się międzyszkolny konkurs „Życie i działalność Józefa Wybickiego”. W tym roku uczestnicy udzielali  odpowiedzi online. Został on przygotowany przez p. Aleksandrę Tomanek, p. Grażynę Bartel  i p. Beatę Oparę-Naczyńską. Miał on na celu m.in. upamiętnienie 200. rocznicy śmierci autora Pieśni Legionów Polskich we Włoszech. Młodzież  zmierzyła się z 30. pytaniami, które dotyczyły życia codziennego, rodzinnego oraz działalności Józefa Wybickiego. W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich nr 1, 5,11,13,16 i 3. Najlepiej z pytaniami poradziła sobie uczennica z SP3 – Natalia Rzepecka. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica  z SP13 – Martyna Nowak, na trzecim z SP11 – Karolina Rasek.

Serdeczne gratulacje.