Uczciliśmy pamięć o Wojciechu Korfantym

23.04. odbył się Konkurs Międzyszkolny „ Siemianowice Śląskie- miasto Wojciecha Korfantego” zorganizowany  pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Konkurs został  przygotowany przez nauczycieli historii z II LO im. Jana Matejki oraz SP13 i SP3 we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Siemianowic Śląskich.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z 45. pytaniami, które dotyczyły  życia i działalności Wojciecha Korfantego, historii Siemianowic Śląskich i przyłączenia części Górnego Śląska  do Polski.

W konkursie wzięły udział  drużyny  z siemianowickich szkół  podstawowych. Naszą  placówkę reprezentowały: Natalia Rzepecka i Oliwia Bocheńska. Przedstawicielki naszej szkoły zajęły III miejsce. Wyprzedziła nas drużyna z SP 11, na II miejscu  uplasowali się uczniowie z SP13.  

Tego samego dnia druga drużyna reprezentująca naszą szkołę (Oliwia Kwarcińska i Wiktoria Łopusiewicz ) wzięła udział w Quizie wiedzy o Korfantym w Kinie Rialto.                                            

Serdeczne gratulacje!