550 lat temu urodził się Mikołaj Kopernik….

30.03.2023r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs  „ Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię – życiowe osiągnięcia Mikołaja Kopernika”.

Został on przygotowany przez p. Aleksandrę Tomanek, i p. Beatę Oparę-Naczyńską.  Miał  na celu m.in. uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Młodzież zmierzyła się z 25. pytaniami, które dotyczyły życia, działalności, osiągnięć wspaniałego astronoma. Zadania były zróżnicowane, polegały na wyborze właściwej odpowiedzi, uzupełnianiu zdań  np. dotyczących obrazu Jana Matejki „ Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, rozpoznaniu instrumentów astronomicznych używanych przez Kopernika itd. Najlepiej poradził sobie przedstawiciel  SP3 – Jakub K., na drugim miejscu uplasowała się uczennica  z SP5  – Milena J. , na trzecim z SP13 –  Marek K.

Serdeczne gratulacje.