Akademia Przedsiębiorczości

Jak można zostać policjantem? Jak od środka wygląda cela? Co oprócz gaszenia pożarów robią strażacy? Jak zgłosić zdarzenie, którego jesteśmy świadkiem? Ile waży ekwipunek strażaka i co wchodzi w jego skład? Gdzie strażacy ćwiczą swoje umiejętności? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 5a i 5b uzyskali odpowiedź podczas wizyt w Komendzie Miejskiej Policji i w Komendzie Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, dokąd wybrali się w ramach projektu „Akademia Przedsiębiorczości”.
Zgodnie z założeniami, projekt ten ma przybliżyć młodym ludziom realia świata biznesu i pomóc w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. W jego ramach uczniowie ze szkół podstawowych z klas V-VIII mają między innymi okazję odwiedzić lokalne firmy i instytucje i przyjrzeć się z bliska ich funkcjonowaniu oraz porozmawiać z pracownikami na temat ich zawodu.