Akcja Żonkile

21.04 i 25.04. uczniowie klas ósmych wzięli  udział w ogólnopolskiej Akcji  Żonkile, która została zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem  przygotowanego projektu  była popularyzacja wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. W tym roku obchodziliśmy 79. rocznicę tego wydarzenia. Najpierw przypomnieliśmy sobie informacje o powstaniu. Ósmoklasiści obejrzeli film „Muranów – Dzielnica Północna”  w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego, w którym  główna bohaterka- Ala  opowiedziała  historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie oraz wykonali zadania. Klasa 8 c wysłuchała  opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele”, przeczytanego przez ambasadorkę akcji Żonkile, aktorkę Elizę Rycembel. Następnie dyskutowaliśmy na temat rodziny, pochodzenia, prawdziwej przyjaźni. Oprócz tego zostały rozdane symboliczne papierowe żonkile.