Międzynarodowy Dzień Pamięci o  Ofiarach Holokaustu – pamiętamy!

27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka Zagłady  Auschwitz – Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o  Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji 31.01 i 02.02 w klasach ósmych odbyły się zajęcia temu poświęcone. Najpierw obejrzeliśmy film „Kraków  i Kazimierz” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Opowiada on o historii społeczności żydowskiej w drugiej stolicy Polski. Następnie uczniowie na podstawie własnych wrażeń/ przypuszczeń grupowali osoby znajdujące się na ilustracjach. Potem zajęliśmy się życiorysami tych osób. Dalej poznaliśmy spis antyżydowskich zarządzeń niemieckich z czasów II wojny światowej i biografie Haliny  Nelken i Janka Dreszera. Podsumowaniem zajęć było uzupełnienie zdania: Żyć, czyli…