Narodowe Święto Niepodległości

W środę 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe. W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniom w klasach I-V wyświetlono prezentację, dzięki której została im przedstawiona historia odzyskania przez Polskę niepodległości w formie filmu animowanego pt. „11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości”. Dodatkowo uczniom zaprezentowano  w formie wierszy informacje dotyczące polskich symboli narodowych. W klasach I-III wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, a także indywidualnie odkodowywali na karcie pracy jeden z symboli narodowych. Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie interaktywnych quizów związanych z wiadomościami nt odzyskania przez Polskę niepodległości. W starszych klasach uczniowie obejrzeli prezentację o 11 listopada, usłyszeli fragment Litanii pielgrzymskiej z „Księgi pielgrzymstwa i narodu polskiego” Adama Mickiewicza, a także dowiedzieli się o działalności Ojców Niepodległości.

Ponadto o godz. 11:11 odśpiewaliśmy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”- „Mazurka Dąbrowskiego”.

W czwartek 11 listopada w imieniu społeczności szkolnej przedstawiciele klasy IV b, złożyli kwiaty przy Pomniku Czynu Niepodległościowego, aby uczcić pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolną Ojczyznę.