Pasowanie na ucznia 2023

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 27 września 2023 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili p. Beata Gałecka – II zastępca Prezydenta Miasta oraz p. Grzegorz Mól – Radny Miasta będący jednocześnie przedstawicielem Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic Śląskich. Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych wykazali się umiejętnością pięknej recytacji i śpiewu. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Renata Szwagierek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na drodze szkolnych obowiązków.