Pracowity grudzień Szkolnego Koła Wolontariatu

Grudzień był czasem wytężonej pracy dla Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasi wolontariusze włączyli się w wiele akcji i działań. Jak co roku zaangażowaliśmy się w przygotowywanie kartek Bożonarodzeniowych dla podopiecznych Hospicjum św. Franciszka w Katowicach. W ramach współpracy ze stowarzyszeniem Sursum Corda włączyliśmy się w kampanię charytatywną „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, która miała na celu wsparcie osób chorych i niepełnosprawnych. Ponadto, w naszej szkole organizowany był I Jarmark Świąteczny dla społeczności szkolnej i lokalnej. Na prośbę organizatorów, kilku naszych wolontariuszy pomogło podczas Jarmarku, obsługując stoiska z grami oraz przebierając się za aniołki, które rozdawały mini kartki świąteczne. Po pandemicznej przerwie nasze Koło wróciło również do współpracy z Fundacją Wolne Miejsce i aktywnie włączyliśmy się w prace przygotowawcze do Metropolitalnej Wigilii dla Osób Samotnych. Akcją, która zostawiła największy ślad w sercach naszych wolontariuszy było przeprowadzenie kreatywnych warsztatów świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Karola Boromeusza w Siemianowicach Śląskich. Podczas tych warsztatów nasi wolontariusze wraz z panią Anną Robak – Ostręgą, która w szkole prowadzi warsztaty „Kreatornia”, przygotowywali ozdoby Bożonarodzeniowe, które każdy z podopiecznych mógł zachować dla siebie.