Uczciliśmy pamięć o Wojciechu Korfantym

20.04. odbył się Konkurs Międzyszkolny „ Siemianowice Śląskie- miasto Wojciecha Korfantego” zorganizowany  pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.  Został  przygotowany przez nauczycieli historii z II LO im. Jana Matejki oraz SP13 i SP3 we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Siemianowic Śląskich.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z 45. pytaniami, które dotyczyły  życia i działalności Wojciecha Korfantego. W konkursie wzięły udział  drużyny  z siemianowickich szkół  podstawowych. Naszą  placówkę reprezentowali: Jakub i Bartosz z klasy 8b. Przedstawiciele SP3 zajęli I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z SP 13, na III uczniowie z SP6.       

Ponadto Bartosz z klasy 8b zajął III miejsce w konkursie plastycznym „ Wojciech Korfanty w moim wieku”                                   

Serdeczne gratulacje!