Z wizytą w Ogrodzie Doświadczeń i u Smoka Wawelskiego

W czwartek 02.06.2022 r. klasy 4b, 5a, 5b, a także cztery uczennice kl. 6a udały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili był Ogród Doświadczeń, gdzie uczestnicy samodzielnie eksperymentowali przy modelach edukacyjnych- urządzenia pobudzały do myślenia, uczyły, ale przede wszystkim bawiły. Czas spędzony w parku pozwolił na poznanie zjawisk fizyki obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. Drugą część wycieczki rozpoczął spacer po Wzgórzu Wawelskim, gdzie wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili dziedziniec zamku, odwiedzili legendarną jaskinię, którą niegdyś zamieszkiwał Smok Wawelski. Po spotkaniu z „ziejącym przyjacielem” wszyscy wyruszyli starymi uliczkami w kierunku Rynku Głównego pod pomnik Adama Mickiewicza. Tuż obok o godz. 15 rozbrzmiał z wieży Kościoła Mariackiego hejnał i po jego odsłuchaniu rozpoczął się ostatni etap wycieczki, czyli chwila oddechu, wspólny posiłek i zakup pamiątek. Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci.