Zegar w SP 3 znów odmierza czas

Minęło kilkadziesiąt lat od czasu, kiedy w wyniku działań wojennych, zegar, będący chlubą  Szkoły Podstawowej nr 3, przestał odmierzać czas. I choć mieszkańcy dzielnicy, pracownicy szkoły i uczniowie przyzwyczaili się do wizerunku ,,milczącego” zegara w wieży budynku szkolnego, to jednak nie tracili nadziei na jego uruchomienie. Doskonałą okazją do tego stała się 125. rocznica powstania SP3, której obchody zostały zakłócone przez pandemię. Chociaż nie udało się naprawić przedwojennego mechanizmu zegara, to jednak przy wsparciu Rady Rodziców wykonano jego replikę, z zachowaniem pierwotnego kroju i kolorystyki. Teraz zegar zachwyca nie tylko pięknym wykonaniem, zwłaszcza nocą, gdy jego tarcza  jest podświetlona, ale także precyzją w  odmierzaniu czasu.  Z pewnością stanie się jeszcze  świadkiem wielu ważnych dla całej społeczności szkolnej wydarzeń.

Aby podzielić się „kawałkiem historii” z mieszkańcami miasta, zaplanowano przekazanie oryginalnego mechanizmu i szklanej tarczy zegara 127-letniej dziś Trójki do Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śl.