SZKOŁA PAMIĘTA 2022

Już po raz czwarty nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i  Nauki „ Szkoła pamięta” .

Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W tym roku uczniowie klasy 5b w imieniu społeczności szkolnej  zapalili symboliczny znicz przy Pomniku Czynu Niepodległościowego w Siemianowicach Śląskich. Oprócz tego młodzież  dowiedziała  się o historii tego pomnika. Mieści się on na Placu Skargi, upamiętnia czterech wybitnych siemianowickich dowódców: pułkownika Jana Emila Stanka, podpułkownika Tadeusza Majcherczyka-Zdana oraz podporuczników Karola Gajdzika, Walentego Fojkisa.

Pamiętamy. Jesteśmy dumni z naszych bohaterów.